Leefbaarheid Borger-Odoorn onderzocht: meeste mensen zijn tevreden
De gemeente Borger-Odoorn heeft de leefbaarheid in de gemeente laten onderzoeken.
De gemeente Borger-Odoorn heeft de leefbaarheid in de gemeente laten onderzoeken. Doel was een antwoord te krijgen op de vraag: Hoe prettig is het wonen in Borger-Odoorn? Het onderzoek werd uitgevoerd door STAMM CMO. Vandaag worden de uitkomsten gepresenteerd door wethouder Jacob Bruintjes en Roosje van Leer, projectleider van STAMM CMO.
Meeste mensen zijn tevreden met woonplaats
81% van de mensen in Borger-Odoorn, is tevreden over zijn woonplaats. Uit het onderzoek blijkt verder dat de ervaren leefbaarheid in een dorp niet afhankelijk is van de aanwezigheid van voorzieningen, maar dat de tevredenheid over de voorzieningen in een dorp wel cruciaal is. Ook de mate waarin de inwoners zich verbonden voelen met hun dorp is sterk bepalend voor de ervaren leefbaarheid. De tevredenheid over de voorzieningen is in de kleinste en de grote dorpen groter dan in de middelgrote dorpen. De verbondenheid met het eigen dorp, is het grootst in de kleine dorpen.
2000 mensen deden mee aan enquête
Voor het onderzoek is een inventarisatie gemaakt van de aanwezige voorzieningen, het verenigingsleven en activiteiten in de dorpen. Samen met een score voor bereikbaarheid van de dorpen geeft dit een beeld van de ‘veronderstelde leefbaarheid’. De ‘ervaren leefbaarheid’ is gemeten met een schriftelijke enquête, die in het voorjaar van 2011 is verspreid onder ruim 6.700 inwoners van de gemeente. Bijna 2.000 mensen hebben de vragenlijst teruggestuurd. In de enquête zijn vragen gesteld over zaken als werk, het gebruik van voorzieningen en de tevredenheid hierover, de woonomgeving en de eigen woning, mobiliteit, sociale samenhang, vrijwilligerswerk, vrije tijdsbesteding, cultuur en veiligheid en overlast.
Meer lezen over het leefbaarheidsonderzoek
Onderzoeksrapport Leefbaarheid is mensenwerk, Onderzoek leefbaarheid gemeente Borger-Odoorn
Samenvatting onderzoeksrapport

